4.
   RASEL           SPARTA
gwizdek Janusz Rybarczyk(Słupsk)
choragiewki Krzysztof Sobański, Marcin Matysek

40 kolejka rundy rewanżowej skonfrontowała Spartę Węgorzyno z Ravelem Dygowo.  Pewni utrzymania gospodarze nie rzucili się do jakichś gwałtownych ataków,  jednak przy modyfikowanej kadrze trenera Sebastiana Rzymskiego na błędy nie trzeba było czekać.  W 3 minucie niepewnie interweniuje na przedpolu Marcin Markiewicz. Piłka dociera do Jakuba Poznańskiego, który otwiera wynik spotkania. Już minutę później Maciej Żuchowski stracił piłkę we własnym polu karnym. W efekcie tego kilkanaście sekund później Paweł Waśków, zdobył dla zespołu gospodarzy drugą bramkę. W siódmej minucie ponownie Jakub Poznański pokonał Markiewicza strzałem głową w wyniku wcześniejszego dośrodkowania. W kolejnych minutach bezdyskusyjną przewagę mieli miejscowi. W tym czasie udane interwencje zaliczał bramkarz Sparty Marcin Markiewicz. W 26 minucie padła bramka dla przyjezdnych. Jej autorem został Klaudiusz Mucha, który na lewej stronie powalczył o futbolówkę, i mimo asysty jednego z obrońców Rasela, zdołał oddać strzał w stronę krótkiego słupka bramki Jakuba De Clerka. Później, wszystko wróciło do poprzedniego stanu i już w 30 minucie, zespół Ravela zdobył kolejną bramkę.  Ponownie w wyniku dośrodkowania i strzału głową tym razem w wykonaniu Mikołaja Duwe, gospodarze wrócili do trzybramkowego prowadzenia. W 37 minucie, drugą bramkę zdobywają przyjezdni. Tym razem podanie z głębi pola otrzymał Grzesiek Grzywa. Wyczekał bramkarza rywali do samego końca i ostatecznie posłał piłkę obok niego.  Tuż przed przerwą, ponownie Mikołaj Duwe, po otrzymania prostopadłego podania, technicznym strzałem pokonał golkipera Sparty. Było 5-2.  Po przerwie bramki nadal padały. Rozpoczęli gospodarze. Już w 49 minucie po akcji prawą stroną, ponownie Mikołaj Duwe, podwyższył dorobek bramkowy, zarówno swój jak i swojego zespołu. Dwie minuty później tj. w 51 minucie Jakub Poznański strzałem głową zdobywa bramkę numer siedem.  W 59 minucie, po składnej wymianie podań, ponownie zawodnik oznaczony numerem „7” Mikołaj Duwe, skierował piłkę do bramki, obok bezradnego Markiewicza. W 70 minucie rozmiary porażki zmniejszył Grzesiek Grzywa, który w efektowny sposób poradził sobie z obrońcami Rasela i technicznym strzałem pokonał bramkarza miejscowych. Dwie minuty później, miejscowi odpowiedzieli trafieniem Łukasza Wiśniewskiego, który w wyniku podania na lewej stronie, strzałem w dalszy róg pokonał Markiewicza.  Ostatnia, trzynasta bramka w tym spotkaniu, była autorstwem Klaudiusza Muchy, który wykorzystał zbyt dalekie wyjście bramkarza Rasela. Ostatecznie Jakub De Clerk został przelobowany i czwarta bramka dla gości stała się faktem. Okazji do zdobycia kolejnych goli w tym spotkaniu było znacznie więcej. Swoje dodatkowe okazje mieli też przyjezdni ale ostatecznie zakończyło się trzynastu bramkach.